سوال های تصادفی

جستجو در بانک سوالات
در این قسمت می توانید بخشی از متن سوال را وارد نموده و به دنبال سوال مورد نظر خود بگردید:

گروه سوال:

بخشی از متن سوال:

وجه تسمیه قرآن مجید

درباره وجه تسمیه قرآن مجید توضیحاتی ارائه بفرمایید؟87
امتیاز

جواب های موجود برای این سوال:

ازین پس می توانید به کاربرانی که دوست دارید هدیه بدهید! کافیست بر روی علامت    در کنار تصویر آنها کلیک کنید!

2


جواب برای این سوال ثبت شده است!

تازه ترین


جواب ها رو اول نشون بده

پرامتیاز ترین


جواب ها رو اول نشون بده5646
8417
16777

Guest

و برخي آن را مشتق از قراين (جمع قرينه‌) دانسته و معتقدند كه چون در ميان همة آيات اين كتاب هماهنگي كامل وجود دارد و بعضي‌، بعضي ديگر را تأييد مي‌كنند و قرينة يكديگرند و تشابه تام و تمامي با يكديگر دارند، خداوند چنين نامي براي كتاب خود برگزيده است‌.
در اين زمينه‌، اقوال ديگري هم هست كه جهت آگاهي بيشتر به كتاب درسنامة علوم قرآني‌، حسين جوان آراسته‌، بخش اوّل‌، فصل سوم و چهارم‌، ص 41 و 44، انتشارات دفتر تبليغات اسلامي مراجعه كنيد.
"مجيد" از ماده "مجد" به معناي كثرت خير است‌. توصيف قرآن به "مجيد" به خاطر كثرت خيرات و بركات آن است‌.(ر.ك‌: قاموس قرآن‌، سيد علي اكبر قرشي‌، ج‌ـ7، ص 238 و 262
0
امتیاز


5646
8417
16777

Guest

حقيقت قرآن فراتر از آن است كه در قالب الفاظ بگنجد، محتواي قرآن بسي عالي‌تر و والاتر از آن است كه واژه‌ها و الفاظ را ياراي بيان آن باشد; درحالي‌كه كلمات و عبارات براي امور مادّي وضع گرديده‌اند و واقعيت قرآن دربرگيرندة عميق‌ترين معارف معنوي است‌. اين محتواي معنوي براي اين‌كه در خورِ فهم بشر درآيد، از مقام برتر خود (لوح محفوظ) تنزّل يافته و به مقام قرائت رسيده و خواندني گشته است تا امكان تعقل آن براي بشر فراهم آيد; بنابراين لفظ قرآن (بر وزن غُفران‌) كلمه‌اي مهموز و مشتق از "قَرَءَ" به معناي تلاوت و قرائت است‌. برخي هم لفظ قرآن را مشتق از "قَرَن‌َ" به معناي ضميمه كردن دانسته‌اند و بر اين باورند كه چون حروف و آيات و سوره‌ها مقرون به يكديگرند، خداوند بر اين مجموعه نام قرآن را نهاده است‌
0
امتیاز


جواب تو چیه؟

کاربر میهمان
     

2000 تومان هدیه بهترین جوابپرسش سوال جدید :: تبلیغات در سوال و جواب :: گروه های سوال و جوابی

پاسخ های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود، سایت سوال و جواب هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به وب سایت سوال جواب (soja.ir) و تیم مدیریتی آن می باشد.

طراحی و اجرا : گروه مشاوران فناوری اطلاعات