جستجو در بانک سوالات
در این قسمت می توانید بخشی از متن سوال را وارد نموده و به دنبال سوال مورد نظر خود بگردید:

گروه سوال:

بخشی از متن سوال:

روش تشخیص عسل اصل

چگونه عسل اصل را تشخیص بدهیم2000
تومان جایزه بهترین جواب
0
امتیاز

جواب های موجود برای این سوال:با سلام تشخیص عسل اصل از غیرطبیعی توسط افراد کارشناس و با دستگاه امکانپذیره . بنابراین پیشنهاد میکنم فقط از عسل های استاندارد استفاده کنید یا اگر به فروشنده اطمینان دارید ازش عسل طبیعی بخرید.


1


عسل اصل رو اگه تو شیر بریزی همون لحظه حل نمیشه و طعم شیر شیرین زیاد نمیشه ولی قلابی همون لحظه تو شیر وا میره و خیلی هم مزه شیر رو شیرین میکنه

0


بهترین روش خریدن عسل از فروشنده مطمئن و آشناست

0


سلام
درخیلی های فکر میکنن که تنها راهی که بتوان عسل خالص را از غیر خالص تشخیص بدیم ، اینه که با دستگاه های مخصوص اینکار رو بکنیم ولی من یه پیشنهاد دارم برای دوستان عزیز :
شیشه عسل رو جلوی نور خورشید یا لامپ بگیرید و اگر ناخالص باشه مشخص میشه خودتون امتحان بکنید . بهترین رااااهههه


0


اگر عسل خالص را با انگشت یا قاشق بزنی تو ظرف عسل و بالا بیاری اونقدر کش میاد که هر چقدر هم قاشق را بالا ببری رشته ی نازک عسل قطع نمی شه.در ضمن عسل واقعی اصلا ته دهن رو نمیشوزونه. از لایک کردنتون خوش حال میشم

0


عسل طبیعی از روزنامه رد نمیشه ولی عسل تقلبی از برگه روزنامه رد میشه

0


اول: قیمت ( تفاوت فاحش قیمت عسل اصل،با عسلها قلابی)
دوم؛ لرد بستن عسل اصل ( با شکرک زدن عسل قلابی اشتباه نشه !!)
سوم؛ عطر و طعم خاص عسل اصل
چهارم؛ اعتبار فروشنده عسل ( از نا‌آشنا و....نخرید)
کامتون شیرین ،قد عسل ...


0


برخی روش‌های تجربی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی وجود دارد، مثلاً:
* اگر عسل را داخل لیوان محتوی آب بریزید، چنانچه به صورت عمودی وارد لیوان پر از آب شده و در ته آن جمع شود و به سرعت حل نگردد، عسل مطلوبی است، ولی اگر عسل هنگام ریختن، در آب پخش شود، از مطلوبیت و خلوص کمتر و رطوبت بالاتری برخوردار است.

* روش دیگر این که قطره‌ای عسل را روی یک قطعه شیشه ریخته، چنانچه قطره عسل سریعاً وا رفت و پخش شد، دلیل به فاسد شدن عسل و دخل و تصرف انسان است، در حالی که قطره عسل طبیعی لحظاتی سفت و کمی مدور باقی می‌ماند.

* عسل را درون ظرف ریخته و بعد آن را درون ظرف دیگر ریخته و اگر درون ظرف پر از حباب شد نشانه طبیعی بودن عسل است.

با وجود روش‌های فوق، این روش‌ها به تنهایی نمی‌توانند خالص بودن عسل را ثابت کنند و با اتکا به وضع ظاهری عسل کمتر می‌توان در مورد خلوص و مرغوبیت آن اظهار نظر صحیحی نمود؛ چرا که فقط روش آزمایشگاهی، روش مناسبی در تعیین خلوص عسل می‌باشد و برای شناسایی تقلب در عسل بهترین راه اندازه‌گیری مقدار قندهای موجود در عسل و تعیین نسبت قند فروکتوز به قند گلوکز در آن می‌باشد. نسبت قند فروکتوز به قند گلوکز در عسل طبیعی حدود 1/1 تا 2/1 می‌باشد که این نسبت در عسل تقلبی برقرار نمی‌باشد.
نکات مهم در مصرف عسل
گاهی ممکن است عسل به اسپور برخی باکتری‌ها مثل باکتری عامل بوتولیسم آلوده باشد که ایجاد سم کرده و مسمومیت‌زا می‌باشد، به همین دلیل مصرف آن برای کودکان زیر یک سال ممنوع است. همچنین ممکن است بعضی از زنبورها از گل‌های سمی مثل گل خرزهره برای تهیه عسل استفاده کنند و محصول سمی تهیه نمایند و ایجاد مسمومیت کنند، علاوه بر آن برخی افراد حتی ممکن است نسبت به دانه‌های گرده موجود در عسل نیز حساسیت داشته باشند.


0


سلام دوست عزیز من خودم زنبور دارم فقط همین راهی که بت میگم رو داره بقیه الکی سر کارت میزارن
۱ کیفیت عسل رو که فقط ازمایشگاه مشخص میکنه
۲ در یخچال بزار اگه رسوب ببنده یعنی طبیعیه
طبیعی:خودشون با شکر تو دیگ درست نکردن یا عسل رو رس گیری نکرده باشن
رس گیری:عسل رو گرما میدن تا وقتی شمایی که فک میکنی عسل رسوب زده تقلبیه در یخچال بزاری رس نبنده ، که عملا عسل رو میکشن


0


عسل بر خلاف شکر و قند نمی سوزد برای همین مقداری شهد عسل را درون قاشق ریخته و حرارت دهید اگر سوخت و رنگ سیاه پیدا کرده و شکننده شد شکر است و عسل خالص نیست ولی اگر بخار شد و مانند قند حالت سوختگی پیدا نکرد عسل اعلا و خوبی بوده و نباید از کنار آن به سادگی گذشت .

0جواب تو چیه؟

کاربر میهمان
     

2000 تومان هدیه بهترین جوابپرسش سوال جدید :: تبلیغات در سوال و جواب :: گروه های سوال و جوابی

پاسخ های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود، سایت سوال و جواب هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به وب سایت سوال جواب (soja.ir) و تیم مدیریتی آن می باشد.

طراحی و اجرا : گروه مشاوران فناوری اطلاعات