سوال های تصادفی

جستجو در بانک سوالات
در این قسمت می توانید بخشی از متن سوال را وارد نموده و به دنبال سوال مورد نظر خود بگردید:

گروه سوال:

بخشی از متن سوال:

چگونه سخنران خوبي باشيم؟

چگونه سخنران خوبي باشيم؟141
امتیاز

جواب های موجود برای این سوال:

ازین پس می توانید به کاربرانی که دوست دارید هدیه بدهید! کافیست بر روی علامت    در کنار تصویر آنها کلیک کنید!

17


جواب برای این سوال ثبت شده است!

تازه ترین


جواب ها رو اول نشون بده

پرامتیاز ترین


جواب ها رو اول نشون بده

17 جواب برای این سوال ثبت شده!

چینش بر اساس زمان ثبت


چینش بر اساس امتیاز248
176
784

m_h_hajiyan

35 _ تصوير ذهني مثبتي از خود بسازيد و چنين تصور كنيد كه فاتحانه در حال سخنراني مورد علاقه ي خود هستيد . 36 _ چند روز قبل از سخنراني ، هر جا كه مي رويد قلم و كاغذ همراه داشته باشيد و هر نظر و مطلبي كه در رابطه با موضوع مورد بحث به ذهنتان آمد ياد داشت كنيد . اين كار بسيار موثر است ، چرا كه خلق نظرات و عقايد بعدي را تسهيل مي نمايد .
0
امتیاز


248
176
784

m_h_hajiyan

32 _ اگر براي سخنراني شما را به جايي دعوت كردند ، ترديد نكنيد و فورا ٌ آن را بپذيريد . 33 _ در جلسات سخنرانان حرفه اي حضور يافته و به كليه ي اعمال آنان دقت كنيد . 34 _ كتابهايي كه در رابطه با موضوع سخنراني هستند مورد مطالعه قرار دهيد . 34 _ متن سخنراني خود را ابتدا در تخيل خويش مرور نماييد و سپس در مواقع تنهايي و در محيط هاي كوچك و غير رسمي به اين كار مبادرت ورزيد .
0
امتیاز


248
176
784

m_h_hajiyan

26 _ چنانچه كسي نظري را داد ، ابتدا با او هم راي شويد و در صورتي كه با عقيده و نظر او مخالفيد ، آرام – آرام موضع خود را اعلام كنيد . 27 _ هرگز با تندي و بطور ناگهاني با كسي مخالفت نورزيد . 28 _ اگر دوربين فيلمبرداري و عكاسي وجود دارد هيچ توجهي به آنها نكنيد . 29 _ اگر نسبت به چيزي شك داريد ، از جمعيت در مورد آن سوال نماييد . 30 _ نگران نباشيد ، سخنراني شما هر چقدر هم بد باشد ، براي شما بهترين تجربه خواهد بود . 31 _ اگر اولين تجربه شماست ، قبل از شروع سخنراني در رديف هاي جلو نشسته و با افراد حاضر شروع به حرف زدن كنيد . بعد به پشت جايگاه رفته و باز هم با همان افراد گفتگو نماييد و سپس به تدريج خطاب بيانات خود را متوجه كل جمعيت كنيد .
0
امتیاز


248
176
784

m_h_hajiyan

19_ قبل از سخنراني ، چند نفس عميق بكشيد . 20 _ آرام و راحت و با اعتماد به نفس كافي سخنراني را شروع كنيد . 21 _ هرگز فكر شكست به خود راه ندهيد . 22 _ شرايط را ساده بگيريد آنچنان هم كه فكر مي كنيد ، مشكل نيست . 23 _ قبل از سخنراني ، مكان مورد نظر را بررسي كنيد . 24 _ بينديشيد چناري بلند و قدرتمنديد ، كه مي خواهد براي دشتي از گل نرگس سخنراني كند . 25 _ اگر احساس اضطراب كرديد ، به صورت افرادي خيره شويد كه شما را با تكان دادن سر مورد تاييد قرار مي دهند .
0
امتیاز


248
176
784

m_h_hajiyan

10 _ سعي كنيد از متن سخنراني ، نوار صوتي يا تصويري تهيه گردد تا بعد ، آن رامورد بررسي قرار دهيد . 11 _ لباس تميز ، آراسته و راحتي بر تن كنيد . 12 _ به وضع ظاهري خصوصا موهاي خود در هنگام سخنراني ، توجه داشته باشيد . 13 _ به هنگام سخنوري ، نبايد گرسنه بود و البته نبايد هم زياد خودتان را سنگين و سير نماييد . 14 _ بر روي ميز سخنران بايد از قبل ظرف آب و ليوان گذاشته شود . 15 _ هر زمان كه لازم شد با آرامش و بدون عجله ، كمي آب بنوشيد . 16 _ هرگز از خودتان تعريف نكنيد اين كار را به عهده ديگران بگذاريد ، البته سعي كنيد از ديگران هم انتظار تعريف از خود را نداشته باشيد . 17 _ داستانهاي كوتاه ، لطيفه ها و خاطرات مناسب را در حين سخنراني فراموش نكنيد . 18 _ اگر برخي از حضار از جلسه بيرون رفتند روحيه خود را از دست ندهيد ، برخاستن و جلسه را ترك نمودن ، هميشه نمي تواند به عنوان دليل و نشانه ي بدي سخنراني شما محسوب گردد .
0
امتیاز


248
176
784

m_h_hajiyan

5 _ فقط عناوين و نكات كليدي را – كه خوانا نوشته شده است – با خود داشته باشيد . 6 _ بسيار كوتاه و هنر مندانه به ياد داشت هاي خود بنگريد . 7 _ در مكان هاي بكر و خلوتي مثل پارك يا جنگل ، مي توانيد به تمرين سخنراني بپردازيد . 8 _ از ديگران تقليد نكنيد و اداي ديگران را در نياوريد . 9 _ در منزل به تمرين سخنراني بپردازيد ، آنها را ضبط كرده و سپس آن را با دقت گوش كنيد تا متوجه اشكالات خود شويد .
0
امتیاز


248
176
784

m_h_hajiyan

1_ قبل از سخنراني كاملا بر موضوع مسلط شويد ، تا با اين كار مقدار زيادي از اضطرابتان كاهش يابد . 2 _ قبل از شروع سخنراني دعاي « اللهم كن لوليك » را به صورت جمعي قرائت نماييد . 3 _ براي تخليه اضطراب ، وسيله اي مثل « خودكار يا ماژيك » در دست داشته باشيد . 4 _ سخنراني را از قبل كلمه به كلمه حفظ نكنيد .
0
امتیاز


9
46
99

khoshsokhan

با تمرین و ممارست حتی اگر شده است در یک اتاق تنها و به در و دیوار سخنرانی کنید مؤثر است باید بعضی اصول سخنرانی مانند مختصر سخن راندن و ... را نیز دانست و در سخنرانی آنها را به کار برد
0
امتیازمشاهده ی سایر جواب ها


1 2

آخرین صفحه : 2 از 2 اولین
جواب تو چیه؟

کاربر میهمان
     2000 تومان هدیه بهترین جواب


پرسش سوال جدید :: تبلیغات در سوال و جواب :: گروه های سوال و جوابی

تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به وب سایت سوال جواب (soja.ir) و تیم مدیریتی آن می باشد.

طراحی و اجرا : گروه مشاوران فناوری اطلاعات

پاسخ های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود،
سایت سوال و جواب هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.