سوال های تصادفیبا سلام
دختر 28 ساله ، فرزند دوم و آخر و مجرد ، از یک خانواده نسبتا معتقد با وضع مالی مناسب ، کارشناسی ارشد و مدیر بازرگانی یک شرکت هستم.
بیشتر مشکلاتم از زمانی شروع شد که وارد این شرکت شدم یعنی حدود دو سال و نیم پیش، با توجه به ظاهرم که چهره ای معصوم و به ظاهر محجوب و خوبی دارم به سرعت مورد توجه دیگران قرار می گیرم و افراد زیادی به من ابراز علاقه می کنند ، در برخورد با آنهایی که مجرد بودند وضعیت روشن بود، قاطعانه جواب رد به دوستی هایشان می دادم اما یکی از این افراد که متاهل بود کم کم به من نزدیک شد او از من 10 سال بزرگتر و متاهل و یک فرزند 4 ساله دارد از نظر اعتقادی و اخلاقی بسیار به هم نزدیکیم ، چون من فکر نمی کردم فکری درباره من داشته باشد به او اجازه نزدیک شدن دادم اوایل رابطه مثل 2 دوست صمیمی و معمولی بود اما وقتی به خودم آمدم رابطه مان رسما مانند زن و شوهر شد و من از خودم شرمنده بودم چون احساس خیانت به همسر ان مرد مثل خوره تمام وجودم را گرفته بود از طرفی افسردگی اینکه چرا این رابطه را ادامه می دهم من را آزار می داد و از طرفی دیگر با توجه به علاقه ای که به او داشتم نمی توانستم او را از خود برانم ، این وضعیت 2 سال است که ادامه دارد و هیچ کس از این رابطه پنهانی حتی در محیط کارمان مطلع نیست ، مطمئن هستم که با او آینده ای نخواهم داشت. در این مدت خواستگاران زیادی داشتم اما هیچگونه حسی به انها نداشتم .
از طرفی کارم را خیلی دوست دارم و موقعیت کاری مناسبی دارم و ترک کارتنها به جهت دوری از او برایم خیلی سخت است.
بین دو راهی مونده ام هم او را می خواهم و هم نمی خواهم و هر بار تلاش برای بهم زدن با او بی نتیجه و منجر به خرد شدن من می شود.
به دنبال راهی عملی برای ختم این رابطه ام هستم که نه به کارم لطمه بزند و نه به او و خیلی دوستانه این رابطه را تمام کنم و البته در ابتدا باید راهی پیدا کنم تا دلبستگی خودم را کم کنم که تا کنون هیچ راهی به ذهنم نرسیده.
باید چه کنم!؟


جستجو در بانک سوالات
در این قسمت می توانید بخشی از متن سوال را وارد نموده و به دنبال سوال مورد نظر خود بگردید:

گروه سوال:

بخشی از متن سوال:

آداب نماز جماعت

آداب نماز جماعت را بیان کنید207
امتیاز

جواب های موجود برای این سوال:

ازین پس می توانید به کاربرانی که دوست دارید هدیه بدهید! کافیست بر روی علامت    در کنار تصویر آنها کلیک کنید!

1


جواب برای این سوال ثبت شده است!

تازه ترین


جواب ها رو اول نشون بده

پرامتیاز ترین


جواب ها رو اول نشون بده248
176
668

m_h_hajiyan

آداب نماز جماعت 1- به نماز جماعت اهميت بدهيد ترك نماز جماعت ،اگر از روي بي احترامي باشد،جايز نيست. 2- با خاطر ايرادات جزيي امام جماعت، ماز جماعت را ترك نكنيد. 3- در هر حال نماز جماعت تشكيل دهيد: حتي با دوستان و اهل خانواده 4- هيچ گاه نماز جماعت را به بهانة درس و كار و... ترك نكنيد. 5- هيچ وقتبه اميد با گام اينكه در نماز فردي حال بهتر و حضور قلب بيشتري داريد ،نماز جماعت را ترك نكنيد. 6- بهتر است قبل از اذان براي جماعت اماده شده باشيد 7- (اطرافيان خود را براي شركت در نماز جماعت تشويق كنيد ( با قول و عمل) 8- چنانچه قبل از اقامة ماعت نماز را فرادي خوانديد بهتر است دوباره نماز را با جماعت بخوانيد 9- براي شركت در نماز جماعت بهترين لباسهاي خود را بپوشيد، و عطر بزنيد. 10-پيش از حضور در جماعت، بوي بد لباس و اعضاي بدن خود را از بين ببريد. 11-سعي كنيد از ابتدا به جماعت برسيد ؛تا فضيلت و ثواب تمام آنرا درك كنيد. 12- هيچگاه با اصرار از ديگران نخواهيد كه در بين صفوف به شما جا دهند. 13-در صف نماز جماعت صفها را منظم تشكيل دهيد. 14- هيچگاه نسبت به ايستادن در كنار افراد ضعيف و فقير تكبر نكنيد. 15- مراقب باشيد، به جهت شرور و تكبر، در صف‌هاي جلو نايستيد و براي ريا در صف‌هاي عقب قرارنگيريد. 16-پاي خود را روي جانماز و مهر ديگران نگذاريد. 17-متوجه نماز خود باشيد و از توجه ديگران و اعمالشان خودداري كنيد. 18-در اعمال نماز جماعت زياد از امام جماعت عقب نيفتيد. 19-دراز كار،صداي خود را به دري بلند نكنيد كه مزاحم ديگران بوده و تمركزشان را به بزند. 20- براي رسيدن به ثواب بيشتر، زود تكبير گفته و اقتدا كنيد. 21- هر گاه خواستيد در حال ركوع اقتدا كنيد، براي خبر كردن امام جماعت يكبار تكبير گفتن كافي است آنرا تكرار نكنيد و آية صبر و ....نخوانيد. 22- در خواندن دعاهاي پس از نماز ؛با ديگران هم صدا و هماهنگ باشيد. 23-پس از اتمام نماز،با برادران ديني احوالپرسي كرده و جوياي احوال غائبين باشيد. 24-هيچگاه از امام جماعت درخواست نكنيد كه سرعت ماز را به دلخواه شما تنظيم كند. 25- درو وقت ورود و خروج،مراقب باشيد پاي خود را روي كفش ديگران نگذاريد. 26- مستحب است بعد از گفتن قد قامت الصلوه امام جماعت ،مأموين برخيزيد. 27- اگر در صف‌هاي جماعت جا باشد ،مكروه است انسان تنها بايستد. 28-مكروه است مأموم ذكرهاي نماز را طوري بگويد كه امام جماعت را بشنود. 29- پيامبر اكرم(ص) فرمودند:يك نماز جماعت بهتر است از چهل سال نماز فرادي در خانه. 30- شركت در نماز جماعت براي هر كس مستحب است به ويژه براي همسايه مسجد. 31-مستحب است كه انسان صبر كند كه نماز را به جماعت بخواند. 32- نماز جماعت، هر چند اول وقت خوانده نشود،از نماز فرادي اول وقت بهتر است. 33- نماز جماعتي كه مختصر خوانده مي‌شود،از نماز فرادايي كه طول بدهد بهتر است. 34- امام يا مأموم مي‌توانند نمازي را كه به جماعت خوانده دوباره به جماعت بخوانند،در صورتي كه جماعت دوم و اشخاص آن غير از اول باشند. 35-فاصلة امام و مأموم و فاصلة صف‌ها زياد نبايد باشد. 36- كسي كه ايستاده نماز مي‌خواند، نمي‌تواند به كسي كه نشسته يا خوابيده نماز اقتدا كند. 37-مستحب است امام در وسط صف بايستد و اهل علم ،كمال و تقوي در صف اول بايستند.
0
امتیاز


جواب تو چیه؟

کاربر میهمان
     

2000 تومان هدیه بهترین جوابپرسش سوال جدید :: تبلیغات در سوال و جواب :: گروه های سوال و جوابی

پاسخ های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود، سایت سوال و جواب هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به وب سایت سوال جواب (soja.ir) و تیم مدیریتی آن می باشد.

طراحی و اجرا : گروه مشاوران فناوری اطلاعات