سلام
من دنبال یه فیلم میگردم که چند سال پیش دیدمش ولی اسمش رو به یاد نمیارم.
داستان فیلم این بود که یه پسر توی مترو یه خانمی که مامور مترو بوده رو میبینه بعد میره دنبالش
پسر حالش بد میشه و خانم بهش کمک میکنه
واسه اون خانم ذغال سنگ میارن و پسره به خانم کمک میکنه
و بینشون احساسات بوجود میاد و زمانی که پسر از حمام اون خانم استفاده میکنه رابطه ایجاد میشه

پسر شدید وابسته میشه و لحظه شماری میکنه برای رفتن پیش اون خانم
اون خانم علاقه زیادی به داستان داشته ولی سواد خوندن نداشته و پسر براش کتاب میخوند
فک کنم فیلم مربوط به جنگ جهانی دوم باشه. پسر روز تولدش جشن رو ول میکنه و پیش خانم میره و اون خانم بعد از اون رابطه یهو ناپدید میشه

پسره درس حقوق و وکالت میخونه
چند سال بعد تو دادگاه اون خانم رو میبینه و میتونسته ازش دفاع کنه ولی دفاع نمیکنه و اون خانم به حبس ابد میره

پسر بزرگ میشه ازدواج میکنه ولی هیچ وقت از زندگیش راضی نیست و عشق اون خانم همیشه تو دلشه، حتی خانمش طلاق میگیره.
واسه اون خانم کتاب صوتی میفرسته و ....
خانمه لحظه آزادی خودکشی میکنه

ممنونم میشم اگه راهنماییم کنید
از گروه : رعایت حقوق 128  بازدید

سلام

چرا در سایت های سوال و جواب خارجی تبادل ایمیل یا وارد کردن ایمیل در سوال قذغن است؟ اما در سایت های ایرانی این اجازه وجود دارد؟ به نظر شما کدام روش منطقی تر است؟
از گروه : رعایت حقوق 1223  بازدید

سلام

ایا سوال 1436 و جوابی که توسط یکی از کارشناسان این سایت به آن داده شده را مشاهده کرده اید؟
آیا ashegh که متاسفانه نوع پاسخ هایی که مطرح می کنند از همین سنخ است، واقعا کارشناس و عضو این سایت است!!!!
از گروه : رعایت حقوق 1348  بازدید

سلام دوستان اينجا فكر كنم همه سوالي پرسيده بشه ! پس من هم سوالم رو ميپرسم !
ميخواستم بدونم كه وقتي افرادي مارو تحقير ميكنن و همينطور استعداد هاي مارو ضعيف ميشمرن بايد چه كار كنيم خيلي بهش فكر نكنيم و ذهنمون رو مشغول نكنه ؟!
براي مثال وقتي به طراحي هايي كه كشيديم توهين كنن و لقب زشت و بچگونه رو بهش بدن ( با اينكه خود من قبولشون دارم )
از گروه : رعایت حقوق 248  بازدید

سلام

سلام
اینجانب دارای دو ویژگی علاقه شدید به مطالعه، و بازیگوشی (دو پادشاهی که در یک اقلیم نگنجند) هستم، به شکلی که به ازاء هر یک صفحه درک مطلب، یک ساعت به خودم جایزه می دهم، با این اوضاع احوال این 23 دقیقه سرانه مطالعه ایرانی ها به واسطه عملکرد اینجانب به 23 دقیقه تنزل خواهد یافت (و نامم به نکویی نبرند) مساله مهم اینه که آخر ترمه و جام جهانی در پیش، چه کنم ره ز که پرسم، برسین به دادم!!!! هر گونه راه حل عملی و فوری مورد نیاز است
از گروه : رعایت حقوق 1213  بازدید

جدیدترین سوالات

سلام


میشه یک چندتایی خاطره شنیدنی و مفرح از شهدا نقل کنید؟
از گروه : رعایت حقوق 1097  بازدید

سلام

شده یک دفعه، بی خودی، بی دلیل دلتون بگیره و هر ترفندی بزنید کارگر نشه؟ تو این شرایط وقتی فرصتتم ذیقه (نگران کارهای عقب موندتی ) چیکار می کنی؟
از گروه : رعایت حقوق 1271  بازدید

سلام دوستان اينجا فكر كنم همه سوالي پرسيده بشه ! پس من هم سوالم رو ميپرسم !
ميخواستم بدونم كه وقتي افرادي مارو تحقير ميكنن و همينطور استعداد هاي مارو ضعيف ميشمرن بايد چه كار كنيم خيلي بهش فكر نكنيم و ذهنمون رو مشغول نكنه ؟!
براي مثال وقتي به طراحي هايي كه كشيديم توهين كنن و لقب زشت و بچگونه رو بهش بدن ( با اينكه خود من قبولشون دارم )
از گروه : رعایت حقوق 248  بازدید

سلام


فرض کنید یک ترم الللی تللی کردی درس نخوندی، حالام اخر ترمه! چیکار میشه کرد؟ (به من نگین از این فرصت باقیمونده استفاده کن اخه با این استرس نمی شه تمرکز کرد، ترک عادتم که هست!).
از گروه : رعایت حقوق 1159  بازدید

سوالم در مورد سوال هایی است که در مورد عدم تعهد مردان به خانواده در این سایت مطرح شده است، و استیصال همسران این افراد، روی صحبتم با آقایان است. اگر همسران شما این رفتارها را از خود بروز دهند، چه خواهید کرد؟ آیا اگر ایران نیز مانند غرب شود که زنان نیز همان رفتارهایی را بروز دهند که مردان، آنگاه چه بر سر جامعه خواهد آمد. دوستم با یک ایرانی خارج کشور ازدواج کرد، این آقا به دوست من گفته بود نکنه وقتی رفتیم خارج چشمت افتاد به یکی خوش تیپ تر از من بذاری بری! آیا وقت آن نیست که شما مردان راهکاری برای این رفتارهای منبعث از خودخواهی پیشنهاد بدهید؟ تا قبل از این که بر سر خانواده های ایرانی نیز همان رود که الان در غرب شایع است (یعنی شیوغ خانواده های تک والد) آیا در این صورت فرزندان و جامعه مهمترین قربانیان نخواهند بود؟
از گروه : رعایت حقوق 1084  بازدید

سوال های تصادفی

سلام من دختری 24 ساله که 5ماه با یه آقا پسری 26 ساله نامزد کردم بعضی از حرفاشون منو خیلی آزار میده ادم هیزی و بد چشمی نیست ولی نمیدونم چرا این کارها رو میکنه
توی این گروهای مجازی یا در واقعیت خیلی به عکسای دخترا نگاه میکنه و از اونها خیلی تعریف میکنه و حتی بعضی وقتا کلمات بدی هم به کار میبره و حتی زمانی که با هم تنها هستیم بازم همچین حرفایی رو تکرار میکنه من خیلی بهش گفتم که تکرار نکنه ولی ایشون بارها بارها تکرار کرده و به قول خودش برای شوخی و مسخره بازیه؟؟؟میشه راهنماییم کنید؟؟
از گروه : ازدواج 740  بازدید

سلام من دیپلم ,نقشه کشی ساختمان, دارم با معدل 12.5 آیا میتونم تغییر رشته بدم به ,هنر, و برم دانشگاه؟
از گروه : انتخاب رشته 639  بازدید

یک تابع را به سه صورت show-arrayوget-arrayوsort-arrayبه روش مرتب سازی انتخابی (selection-sort)نوشته
به زبان c
توضیح بیشتر(یک آرایه رابه روش مرتب سازی انتخابی مرتب کنید)
از گروه : برنامه نویسی به زبان C 353  بازدید

طریقه شبکه کردن بازی ماشین کربن چگونه است؟
از گروه : بازی های کامپیوتری 2737  بازدید

من هرچی دکمه وایرلس adsl مو میزنم روشن نمیشه چیکار کنم؟
از گروه : مشکلات سخت افزار 1503  بازدید
جستجو در بانک سوالات
در این قسمت می توانید بخشی از متن سوال را وارد نموده و به دنبال سوال مورد نظر خود بگردید:

گروه سوال:

بخشی از متن سوال:

معتقدم سایت سوجا می تواند، با تلاش برای ارائه پاسخ های عالمانه و صادقانه به مشکلات مطرح شوده توسط هموطنانمان به رشد اعتماد بین مردم و شکل گیری سرمایه اجتماعی کمک کند. به شرطی که در این رسالت موفق عمل کند.

کدام اولویت دارد مسائل فرهنگی یا دعواهای سیاسی؟!1
امتیاز

جواب های موجود برای این سوال:


ازین پس می توانید به کاربرانی که دوست دارید هدیه بدهید! کافیست بر روی علامت    در کنار تصویر آنها کلیک کنید!

9


جواب برای این سوال ثبت شده است!

تازه ترین


جواب ها رو اول نشون بده

پرامتیاز ترین


جواب ها رو اول نشون بده4385
7497
13624

Guest

سلام


مسائل فرهنگی، چون اگر رشد فرهنگی، بصیرت و آگاهی نباشد، نتیجه ی دعوای سیاسی صرفا آب به آسیاب دشمن ریختن است.
0
امتیاز


0
198
185

Adi666

دعواهای سیاسی، زیرا باعث برملا شدن حقایق خواهد شد...
0
امتیاز


0
107
140

alemedahr

سلام
قطعا مسائل فرهنگی در اولویت است.
آن نوشته که به آن اشاره کرده اید هم اتفاقا یک نقد فرهنگی است نه سیاسی
0
امتیاز


4385
7497
13624

Guest

1
امتیاز


4385
7497
13624

Guest

در واقع اگر شما را بخشی از نظام و آنها را نیز بخش دیگری از نظام تلقی کنیم اینگونه انتقاد کردن، خودزنی حساب می شود. اعتماد به نظام را می-کاهد. حداقل باید لحن انتقاد را عوض کرد بالشخصه معتقدم منتقدتر و در عین حال طنازتر از گل¬آقا ( کیومرث صابر، خدایش رحمت کند) و در عین حال مفرح¬تر از او در این نظام نداشته ایم. به زبان او نیز می توان انتقاد کرد. فقط باید وقتمان را مصروف یاد گرفتن زبانش بکنیم.
واقعیتش من نمی دانم، خیلی بیشتر از آنچه که احسان نمی داند! از او یاد گرفته ام شجاعانه بگویم نمی دانم، نمی دانم الان مسائل فرهنگی اولویت اول است یا مسائل سیاسی؟ منتظر پاسخ افرادی هستم که جواب این سوال را می¬دانند (ره).

1
امتیاز


4385
7497
13624

Guest

اونهایی که قرن هاست دنیا را اداره میکنند، می دونستن اول باید کیا را ترور کنند یک گروه خلق الساعه پیدا شد به اسم فرقان (مثل داعش امروز) ماموریتش شد از میان برداشتن تئوریسین های فرهنگی مثل شهید مطهری، شهید مفتح و ... بنابراین مسائل فرهنگی امروز ما متولی ندارد، ما اندیشه ساز و مدافع عالم فرهنگی دینی یا نداریم یا کم داریم. یعنی افکار جوون های این مملکت را اینترنت و ماهواره و رسانه¬های آنور آبی تغذیه می کنه، اندیشه های آنها داره در یک فضای غیربومی شکل می گیرد، و ما مشغول دعوا بر سر لحاف ملا. نمی گویم این مطلب شما اولویت ندارد و باعث رنجش و ریزش نمی شود، می گویم نمی دانم در حالی که از بعد فرهنگی مملکت وضعش وخیم است، امسال سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامیده شده، پته¬¬¬ی دیگران را رو آب ریختن چقدر اولویت دارد، ایا این داد و هوارها مصداق یکی بر سر شاخ و بن می برید، نیست؟ همه توی این مملکت با خارج این مملکت همداستان دارند بن که هیچ ریشه می برند (گر)، این داد و هوارها شاید اوضاع را بدتر کند.
1
امتیاز


4385
7497
13624

Guest

آیا اولویت اول مسائل فرهنگی است یا دعواهای سیاسی. این که مردم دارن بی¬تفاوت میشن، منشاء اش چیه! این که تو سایت سوجا که سرک می کشم می بینم حداقل نصف سوالات این سایت مربوط به دخترانی است که در یک رابطه¬ی عاطفی، احساسی بی مبنا آینده ی خود را تباه کرده اند، مرا به فکر وامی¬دارد، انگار ما بلد نیستیم دختران مان را تربیت کنیم، با خود می گویم اگر مشاوره خوانده بودم حتما روزانه دقایقی را به پاسخگویی سوالات این افراد اختصاص می دادم، کمک کردن به دیگران فقط شکل مادی نداره، همین که با پاسخگویی به یک سوال صاحب سوال را دلگرم کنی که یکی به فکر حل مشکلشه و امیدوارش کنی به جامعه¬ی خودش به هموطناش و اینجوری به انسجام جامعه کمک کنی، خودش خیلی کاره. با خود می اندیشم این¬که اول انقلاب 98 درصد به جمهوری اسلامی ایران رای داده اند و در رای گیری های امروز این رقم به اندکی بیش از 50 درصد می رسد، دلیلش چیست! این که جوون ها امروزی ما موهاشون سیخ سیخ، مانتوهاشون تنگ و کوتاه شده دلیلش چیست؟
با خودم می گم دلیلش واگذاشتن مسائل فرهنگی و چسبیدن به دعوای سر لحاف ملاست.
1
امتیاز


4385
7497
13624

Guest

یک لحظه یکه می خورم، گیر افتادم احساسات چندگانه ای گریبانم را می گیرد، غرور، عجز، استیصال، ... همه ی آنچیزی است که احساس می کنم. فکر می کنم این نسل نو با چه سرعتی داره ما رو پشت سر می گذاره، چقدر می فهمه، چه شجاعتی داره وقتی نمی دونه چه کاری درسته اعتراف می کنه. وقتی بچه بودم این همه شجاعت، صداقت و درک نداشتم (راستش همین حالا هم ندارم).

صادقانه در آغوش می کشمش و بوسه ای نثار پیشانی اش می کنم، بهش می گم چه جالب منم جای تو بودم نمی دونستم باید چیکار کنم. باید فکرامون را بذاریم رو هم ببینیم در یک همچه شرایطی چه واکنشی بهتر است (ادامه¬¬ی گفتگوی ما چندان به این مساله ای که می خواهم اینجا مطرح کنم مربوط نمی شود).
دختر حوا، مطلب شما را در مورد شش نوع غذا بر سر یک سفره مطالعه کردم، با خودم اندیشیدم ایا من می دانم چه کاری درست است. اگر نمی دانم آیا شجاعت اعتراف به آن را دارم. دیدم من نیز نمی دانم در شرایط فعلی کار درست چیست!
1
امتیاز


4385
7497
13624

Guest

سلام


پاسخ خودم: شکل گیری این سوال در ذهن اینجانب با مطالعه ی مطلب "تشریفات دیپلماتیک " در سایت آدموار صورت گرفت.

صدای جیغ محیا رشته ی افکارم را می¬گسلد سرم را که بالا می کنم، احسان را می بینم که قلمی را از دست محیا کشیده و حالا حیران داد و فریاد محیا را به تماشا نشسته (در واقع ایستاده)، خواهرم محیا را بغل می کند و بدون این که چیزی بگوید دور می شود تا جنگ دیگری مغلوبه نشود. خواهرم که دور می شه می گم احسان چرا این کارو کردی، چرا مداد را از دست محیا کشیدی. سرش را که زیر می اندازد فکر می کنم از کار خود شرمنده شده و فهمیده کار غلطی کرده، همینقدر کافیه، ترجیح می دهم بیش از این کشش ندهم. وانمود می کنم که دوباره دارم مطالعه می کنم. یک دقیقه ای که می گذرد احساس می کنم کنارم ایستاده سرم را بالا می کنم، بهم خیره می شه و می گه آخه من نمی دونستم چه کاری درسته، مدادم را بی اجازه برداشته بود.

ادامه در بخش بعد ....
1
امتیاز
جواب تو چیه؟

کاربر میهمان
     

1000 تومان هدیه بهترین جواب
با سلام.
چهار روز قبل یه بنده خدایی لپ تاپ منو (ایسوس مدل n56jr) به جای وصل کردن شارژر لپ تاپ، به اشتباه کابل برق هارد اکسترنال رو نزدیک پنج ثانیه به لپ تاپ وصل کرده بود و البته من سریع فهمیدم و سریع کشیدمش بیرون، اما از چند ساعت بعد که لپ تاپو به شارژ زدم دیگه نه لپ تاپ برق نمیگرفت و نه باتری شارژ میشد و نه بدون باتری روشن میشد، بعد از آن لپ تاپ رو پیش تعمیرکار بردم و لپ تاپ رو باز کرد و یه قطعه ریز آن که مسئول برق گیری و دادن برق به باتری و لپ تاپ بود، را تعویض کردو مشکل شارژ نشدن و روشن نشدن لپ تاپ درست شد ولی بازی هایی که به راحتی اجرا میشد الان لگ میزنه و مثل وقتی شده که لپ تاپ تو شارژ نیست. مثل این که به اندازه کافی به لپ تاپ برق نمیرسه که برق همه قطعات رو تامین کنه. و منم تا یکشنبه وقت ندارم لپ تاپو ببرم پیش تعمیرکار و الان دل تو دلم نیست و خواستم بدونم به نظر شما به قسمت دیگه لپ تاپ از جمله برد یا گرافیک که آسیبی نرسیده یه وقت مخصوصا تو این گرونی (برای تعویض همون قطعه ریز و دستمزدش نزدیک 200 هزینش شد)
قابل تعمیر هست مشکل الانش ؟ اصلا به نظرتون همون وصل شدن کوتاه یه کابل برق دیگه به لپ تاپ مشکلش بوده ؟1025 تومان هدیه بهترین جوابمی تونی به این سوال ها جواب بدی؟

پرسش سوال جدید :: تبلیغات در سوال و جواب :: گروه های سوال و جوابی

پاسخ های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود، سایت سوال و جواب هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به وب سایت سوال جواب (soja.ir) و تیم مدیریتی آن می باشد.

طراحی و اجرا : گروه مشاوران فناوری اطلاعات