جدیدترین سوالات

سوال های تصادفیسلام لطفا کمکم کنیدددد....
چند سالی است که با یک پسری آشنا هستم ..یعنی یه مدت با هم بودیم و قهر کردیم ...اما همش آشتی کردیم و بازم سر هیچ و پوچ قهر کردیم... یعنی دلیل قهر ما این بود که یا بی خبر می شدم ازش یا یه مشکلی برایش پی میومد دیگه جواب منو نمیداد....و این باعث شد من دیگه بهش زنگ نزنم... چون احساس کردم غرور دارم و هر چقدرم دوسش دارم...داشته باشم اما دلیل بر این نیست خودمو همش کوچیک کنم هر چیزی حدی دارد..این طور فکر کردم...و گذشت الان بعد چند ماه دوباره همو دیدیم.... من دوست دارم بازم باهاش باشم....
اما خودشو نمیدونم...؟؟؟؟
راستش می تونم دوباره سره حرف باز کنم ....
اما دوست دارم این دفعه خودش سره حرف و باز کنه.... اما هیچی نمیگه و فقط داره با رفتاراتش نشون میده بی احساس نیسسست.... اما من کمی عجول تشریف دارم.... دوست دارم خیلی سری مشخص بشه چند چندیم... نمیدونم چی کار باید بکنم؟ یعنی میگین بشینم باهاش روک صحبت کنم؟؟؟؟
احساس میکنم یکم کم توجه شده نسبت بهم ...اما از طرفی ام رفتارهایی نشون میده وقتی پیششم..که یعنی احساس داره.... آخه مگه میشه کسی نسبت به کسی احساس داشته باشه اما نخواد بهش چیزی ؟؟؟؟ کمکم کنیدددد....


جستجو در بانک سوالات
در این قسمت می توانید بخشی از متن سوال را وارد نموده و به دنبال سوال مورد نظر خود بگردید:

گروه سوال:

بخشی از متن سوال:

زن و مرد

در سایتی ( ( لینک ) ) مطلبی مطالعه کردم تحت عنوان "مادرانه"، با توجه به این که یکی از رسالت های سایت سوجا می­تواند کمک به حل معضلات اجتماعی و یافتن راه حل­های بومی برای مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... کشورمان باشد و میزان مراجعه به این سایت در مقایسه با سایت­های شخصی بیشتر است فکر کردم بهتر است، با الهام گرفتن از آن متن این مساله را به صورت سوال در سایت سوجا مطرح نمایم.

سوال این است: چرا پدران این دوره مردتر و مادران این دوره زن­تر نیستند یا چرا مردانگی مردان و زنانگی زنان ما در این دوره نسبت به نسل های قبلی، کاهش یافته است؟ و تبعات آن چیست؟ (ره)1
امتیاز

جواب های موجود برای این سوال:

ازین پس می توانید به کاربرانی که دوست دارید هدیه بدهید! کافیست بر روی علامت    در کنار تصویر آنها کلیک کنید!

10


جواب برای این سوال ثبت شده است!

تازه ترین


جواب ها رو اول نشون بده

پرامتیاز ترین


جواب ها رو اول نشون بده

10 جواب برای این سوال ثبت شده!

چینش بر اساس زمان ثبت


چینش بر اساس امتیاز5777
8508
18236

Guest

سلام

می گن در آخر زمان این اتفاق می افته یعنی مردها کارهای زنانه و بالعکس می کنند
آیا این عقیده صحیح است؟
0
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

سلام


باور کنید من دلم می خواد انتقاد کنم، اما همینطور که شما اشاره کردنی گاهی وقت آنچنان محو ابروهای پسرهای نسل جدید می شم. که متحیر می مومنم بجه ی این بابا تو خونه بش می گه مامان یا بابا؟ اصلا بچه تشخیص می ده به کدوم بگه بابا به کدوم بگه مامان.
0
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

سلام


ترجیح می دادم به جای تایید نگاه من، این دیدگاه مورد نقد قرار می گرفت تا کاستی های روش نگاه مشخص شود. واقعیت قضیه این است که به نظرم یکی از رسالت های هر فرد در جامعه اش شناسایی مشکلات آن و یافتن راه حل بومی برای آن است. آنچه در اینجا مورد نقد قرار داده ام نبود راه حل های بومی برای مشکلات جامعه و برونزا بودن راه حل است که بنااست ابرویی را بسازد اما می زند چشمی را نیز کور می کند.
یکی از مشکلات ما نبود نقد سازنده در جامعه است.
در هر صورت از کلیه ی افرادی که این متن را مطالعه و اظهار نظر می کنند سپاسگزارم
1
امتیاز


0
107
140

alemedahr

سلام
ضمن تایید کلیه صحبت های شما بنده اختصارا این دو علت به ذهنم می رسه که شما هم اشاره داشتید:
1- مواجه شدن جامعه ایران با مظاهر مدرنیته و در کنار آن کمبود تفکر به معنای واقعی و عدم روحیه تولید و خلاقیت که منجر به رونوشت گیری از پدیده های غربی می شود، از جمله در بحث زن، حجاب و ...
2- تفریط روح حاکم بر جامعه در برابر افراط هایی که از جناح مقابل یا در دوره سنت (که خالی از اشتباه نبوده است) رخ داده است.
0
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

زن بودن را در خارج از خانه و مادران نیز مردانگی را در خارج از خانه و در زنان و مردان بیرونی به جستجو خواهند نشست. البته این پایان ماجرا نیست، ... حرف زیاد دارم، اینجا جا نداره! (ره)
1
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

این همجواری ش(با مردها و در مشاغل مختلف) به این می¬انجامد که مردها، خصلت¬های زنانه و زن¬ها خصلت¬های مردانه می¬یابند.
به یک تجربه¬ی ساده¬ی من در این زمینه توجه کنید: امروز در صف نان (که قدیما حوزه¬ی کاری مردها حساب می¬شد) زمانی که مردی (چرا تهمت بزنم من نمی دونم زن بود یا مرد، اگر چه تو صف مردها بود اما نه ریش داشت نه سبیل و نه حتی زیرابرو!!!، نمی¬دانم اگر مردها واقعا به مرد بودن خودشان می¬بالند، این روزها چه اصراری دارند که اینقدر خودشان را شبیه ما می¬کنند) قصد داشت نوبت مرا با نامردی (!!!) بگیرد، مانند یک مرد به او پرخاش کردم، اجازه این کار را ندادم. در هر جای دیگری که قرار باشد با مردها رقابت کنم باید مردانه بجنگم، در کلاس، در صف¬های مختلف، در محیط کار و .... به نظر شما چقدر قادرم بر زن بودن خودم پایدار بمانم و آن مردی که با من رقابت می¬کند، چه؟ اینجاست که من در خانه هم زن تر نخواهم بود و حتماً مرد خانه¬ی ما هم مردتر نخواهد بود و بعد از آن پدران،
1
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

اما متاسفانه جامعه قدر این توانایی ها را ندانست و کوتاه دستی زنان از فعالیت¬های اقتصادی درآمدزا بعضا شرایط سخت و غیرقابل دفاعی را برای آنان بوجود آورده بود (و این شرایط همچنان وجود دارد). و در بسیاری از موارد ظلم¬هایی بر او روا داشته شده بود، که آنان را به چاره جویی وامی¬داشت.
این احساس نیاز به همراه گسترش ارتباطات جوامع مختلف با هم و با جوامع غربی (و رفتار تقلیدی که در سطور گذشته به آن اشاره شد)، استفاده از زنان در مشاغل خارج از خانه را به عنوان یک راه حل مطرح کرد.
حالا علاوه بر مسئولیت خانه داری، وظایف خارج از خانه نیز به زن تحمیل می شود، و زنان زیر بار مسئولیت حفظ سمت قبلی یعنی زن کدبانوی خانه و مسئولیت فرد شاغل در خارج از خانه، دارد دو جنسیتی می شود، بنابراین دیگر زن تر نیست، در حالی که از نظر ژنتیک زن است، از نظر عملکردی دارد رفتاری مردانه از خود بروز می دهد، نمی خواهد بل ناچار است. یک مثل قدیمی هست که می¬گه "دو نفر که پیش هم باشند، هم¬خو نشند، هم¬بو می¬شوند"، این همجواری ش
1
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

از یک طرف حضور زنان در محیط کار برای کارفرمایان بخشی از نیاز عاطفی آنها را تامین می¬کند (تا چه شیرزنان و شیرمردانی باشند که در مقابل این وسوسه مقاومت کنند)، از طرف دیگر زنان در شرایط فعلی درصدد اثبات خود بوده و علاوه بر ویژگی ذاتی دقت در کار در راستای اثبات خود، فعالیت و تلاش مضاعفی از خود نشان می¬دهند. بنابراین با حقوق کمتر، کار بیشتری انجام داده و بدین طریق در راستای هدف حداکثر کردن سود، کارایی بیشتری از خود بروز می دهند.
اما با یک زاویه دید کلان، می بایست تبعات این رفتار در جامعه را نیز مد نظر قرار داد. باید دید نصیب جامعه، زن، مرد و خانواده از این فرآیند چیست؟
اول خود زن، زن قبلا فقط مسئولیت خانه داری را بر عهده داشت بنابراین به تمام معنا زن بود و فعالیت ها و توانمندی های هنری او در گذشته یکی از مزیت های یک زن کدبانو به حساب می آمد. اگر چه که کلیه ی فعالیت های زنان در خانه حائز ارزش اقتصادی بود
1
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

و عکس¬العمل گلبول¬های سفید به عنوان جلوداران سیستم دفاعی بدن را به همراه داشته در جامعه ما نیز بسیاری از این تحولات چون برونزا بوده، واکنش¬ها و تبعات منفی خاص خود را به همراه داشته، برای مثال به مساله حجاب و تغییرات آن در جامعه توجه کنید، در جامعه¬ی ما چون فرآیند کشف حجاب یک مساله برونزا بوده هنوز یکی از کشمکش¬های این جامعه بحث بر سر حجاب است، در صورتی که این مساله در غرب به این شکل وجود ندارد.
اما در مورد اشتغال زنان، زمانی که جامعه خودمان را با جوامع غربی مقایسه می کنم، می بینم که در نظریه¬های بومی ما برای زنان حقوق و البته تکالیفی تعریف شده که قاعدتاً جامعه اسلامی-ایرانی را از یک جامعه منفعت گرا به وضوح قابل تفکیک می کند، اما متاسفانه آنچه در عمل مشاهده می¬شود، مشابه و حتی غلیظ¬تر از غرب در حال وقوع است. به جامعه فعلی نگاه کنید: چرا استقبال از فعالیت و استخدام زنان در جامعه اینقدر زیاد و در اغلب مشاغل استخدام زنان در اولویت است، در ردیابی علت، مشاهده می¬شود، استفاده از زنان برای کارفرما دارای مزایای زیادی است ا
1
امتیاز


5777
8508
18236

Guest

اینم جواب خودم:

نوشته اند، در غرب استفاده از زنان در فرآیند فعالیت­های اقتصادی خارج از خانه مساله­ای بوده برنامه­ریزی شده با هدف حداکثر کردن سود، یعنی با توجه به این که حقوق زنان کمتر و کارایی آن ها در بسیاری از فعالیت ها بیشتر بوده، غرب در فرآیند رشد خود به شکل درونزا و برنامه­ریزی شده به سمت استفاده از زنان در فعالیت های اقتصادی حرکت کرده است. آنچه در غرب رخ داده مساله­ای درونزا بوده و اگر چه مشکلاتی را به همراه داشته اما این مشکلات نسبت به تبعات این مساله در کشور ما که این امر تا حدود زیادی تقلیدی و برونزا تلقی می­شود، کمتر بوده است.

بسیاری از تحولات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی ... که در کشورهایی مثل ما رخ داده اغلب برونزا، تقلیدی و عمدتاً از طریق وسایل ارتباط جمعی (تلویزیون، سینما، اینترنت، ماهواره و ....) و سفرهای خارجی مردم کشورمان بوده است. در راستای این بیت عبرت اموز که "خلق را تقلیدشان بر باد داد" متاسفانه این رفتارهای تقلیدی تبعات منفی زیادی برای جوامع ما به همراه داشته و طبیعتاً همانند زمانی که یک جسم خارجی به بدن وارد شده و
1
امتیازمشاهده ی سایر جواب ها


1

آخرین صفحه : 1 از 1 اولین
جواب تو چیه؟

کاربر میهمان
     

200000 تومان هدیه بهترین جواب
سلام!
نوروزتون پیروز و سال نو همگی مبارک!
آرزوی بهترین ها رو براتون داریم. امیدواریم همیشه شاد و سلامت در کنار عزیزانتون به خواسته های کوچک و بزرگتون برسید.

ما هم به نوبه خودمون از همتون می خوایم که دستورالعمل های بهداشتی رو رعایت کنید و تا حد امکان برای سلامت خودتون و سایرین:
1) این شرایط رو جدی بگیرید
2) خونه بمونید
3)دستاتون رو مرتب بشورید.

اما روحیه شاد برای این روزها خیلی مهمه! به ما بگید شما توی این روزهای خونه نشینی چجوری خودتون رو سرگرم می کنین ما هم بتون عیدی میدیم!

برای شرکت توی این دورهمی و دریافت عیدی مراحل زیر رو طی کنید:
1) عضو سایت بشید (اگر عضو هستید با نام کاربری خودتون وارد بشید)
2) جوابتون رو برای همین سوال بنویسید.
3) ** امتیاز ویژه! ** می تونید سرگرمیتون رو به بقیه هم آموزش بدید ( از طریق ثبت یه سوال جدید و آموزش در جواب اون سوال - مثال: آموزش بازی چشمک ) و به این طریق شانس برنده شدنتون رو 3 برابر می کنین.

ما بین همه شرکت کننده ها قرعه کشی می کنیم و به 5 نفر، هر نفر 200.000 تومان (دو میلیون ریال) جایزه نقدی پرداخت می کنیم.
تا هم بتونیم لبخندی رو لب های شما بنشونیم و هم بتونیم به بقیه کمک کنیم توی این روزها شادی رو راحت تر پیدا کنن.


خندون و سلامت باشین،
دوستان شما در سایت سوال و جواب فارسی

2000 تومان هدیه بهترین جواب


پرسش سوال جدید :: تبلیغات در سوال و جواب :: گروه های سوال و جوابی

تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به وب سایت سوال جواب (soja.ir) و تیم مدیریتی آن می باشد.

طراحی و اجرا : گروه مشاوران فناوری اطلاعات

پاسخ های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود،
سایت سوال و جواب هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.